Kelime Oyunları
Oyun Sayısı
93
569 oynanma
100 1

Oyunun Adı:

Adam Asmaca

Oyun Açıklaması:

Bulmacayı çözmek için gizli kelimedeki harfleri tahmin edin. Bir harfi tıklayarak veya klavyenizde yazarak tahmin edebilirsiniz. Tahmin ettiğiniz her doğru harf için puan kazanırsınız ve kelimeyi çözerseniz, onu ne kadar hızlı elde ettiğinize ve kaç balonunuz kaldığına göre puan kazanırsınız. Oyunu kazanmak ve bir kupa kazanmak için 5 turdan sonra en yüksek toplam puanı alın!

Doğrudan oyuna girmek için hızlı oyunu seçin veya arkadaşlarınızla oynamak için özel bir eşleşme oluşturun. Kopyala düğmesine basın ve odanıza katılabilmeleri için onlara URL'yi gönderin.

Oyun sırasında özelleştirme menüsünü açmak için avatarınıza tıklayın.

Sesli harflerinizi kullanın. Sesli harflere bakmak başlamanın iyi bir yoludur. Yalnızca 5 tane olduğundan bazı boşlukları oldukça hızlı bir şekilde doldurabilirsiniz. Cevabı hemen tahmin etmenize bile yardımcı olabilirler. Örneğin, A harfini denerseniz ve kelime '_A_A_A' gibi görünüyorsa, tek bir harften bile cevabın BANANA olduğunu hemen tahmin edebilirsiniz.

Etaoin shrdlu. "Etaoin shrdlu", İngilizce dilinde en sık kullanılan harfleri sıklık sırasına göre listeleyen iki kelimedir. "E" en sık kullanılan harftir, "t" ikinci en sık kullanılan harftir, vb. Sesli harflerinizi denedikten sonra, bu listeden birkaç harf deneyin ve bunların sözcükte görünüp görünmediğini görün!

İfadeleri parçalayın. Bir cümleyi tahmin etmeye çalışırken, onu parçalara ayırın ve harflere odaklanmak yerine her bir kelimeye bakın. Yalnızca bir kelimeyi tahmin edebiliyorsanız, bu sizi sözdeki diğer kelimelere yönlendirebilir. Ekstra yardım için pencerenin üst kısmındaki ipucunu da kullanabilirsiniz.

J'lerinizi ve Z'lerinizi unutmayın. J ve Z harfleri her zaman insanları şaşırtıyor. Her ikisi de oldukça nadirdir ve bir kelimeyi veya cümleyi tamamlamak için birine ihtiyaç duyduğunuzda her zaman açık değildir. Başlangıçta Z veya J tahmininde bulunmayın, ancak oynarken bunları aklınızda bulundurun.

Adam Asmaca'da kullanılan en zor ve en yaygın kelimeleri öğrenmek faydalı olabilir. Adam Asmaca stratejinizi nasıl daha da geliştireceğinize dair bazı yararlı ipuçları alın.

Adam Asmaca'daki en zor kelimelerden biri Jazz'dır. Çünkü alfabedeki en nadir harflerden ikisi olan J ve Z'yi içeriyor. Bununla birlikte içerisinde sadece 3 harf bulunması oyuncuların tahmin etmesini zorlaştırmaktadır.

Diğer harika seçenekler ise tipik A, E, I, O ve U sesli harflerini kullanmayan kelimelerdir. Bazı harika örnekler psişik ve sentezdir. Her ikisini de sesli harf eksikliği nedeniyle rakiplerin tahmin etmesi zor olacak.

Adam Asmaca size yazım, kelime bilgisi ve diğer ilgili dil becerilerini öğretir. Adam Asmaca aynı zamanda genel bilginizi genişletmenize de yardımcı olabilir.

Nasıl Oynanır?

Klavye Tuşları / Sol Tıklama: Harfleri tahmin et

Tam Çözüm Videosu:

Eklenme Tarihi:

7.12.2023 20:48:19

Benzer Kategoriler:

1 Kişilik 2024 Adam Asmaca Bulmaca Büyükler İçin Cool Math Eğlence Engellenmemiş Engelsiz Hangman Harf HTML5 İngilizce İngilizce Kelime Kelime Kelime Tahmin Etme Klasik Online REKLAMSIZ Tahmin Tahmin Etme Ücretsiz Word Yasaksız

Orjinal Adı:

Hangman

Adam Asmaca oyunu oyna Oyna

Bu Oyunu Sitenize Ekleyin:

Kutudaki kodu kopyalayıp sitenize yapıştırın.Bu oyunu bloğunuza veya web sitenize aşağıdaki gibi yerleştirmek isterseniz kodu kopyalayıp sitenize yapıştırın.

"Adam Asmaca" Nasıl Oynanır? Tam Çözüm Videosu